Dne 12. 12. jsme využili adventního času k uspořádání celodenní akce v Perníčku, kde jsme se krásně vánočně naladili…

Snažili jsme se o klidnou ale přesto veselou akci, žádný veliký stres a „honění“ se a možná i proto vše proběhlo hladce a neplánovaně jsme „stihli“ i věci, se kterými jsme v původním plánu ani nepočítali…např. úžasnou výstavu betlémů a vánočních výrobků (převážně vytvořených dětmi!) v Kulturním centru na Dubině…

Ve školce jsme ráno začali sladce – děti si samy vytvořily některé sladké dobroty (např. zdravé jáhlové kuličky s kokosem a rozinkami). Vypravili jsme se do lesa poděkovat mu za zázemí, které nám celý rok poskytuje a symbolicky jsem ozdobili vánoční stromek zvířátkům (oříšky, jablíčky, semínky, sušeným ovocem…).

Tradiční ale přesto originální vánoční tvoření probíhalo převážně ve školce, účastnili se i rodiče a prarodiče s dětmi a věříme, že si vzájemný společný čas vychutnali a opravdu se „zastavili“, jak by tomu v tomto období mělo být běžně…Vyráběl se originální vánoční stromeček, nádherné ozdobičky z včelího vosku, nechyběla i trocha nostalgie – svícínky z ovoce zdobené hřebíčkem.

Došlo samozřejmě i na tradice – pouštění ořechových skořápek se svíčkami po vodě a povídání si o mnoha dalších, dnes už téměř zapomenutých zvycích (např. jak předpovídalo počasí na příští rok ze sukýnek cibule za pomoci soli :-)…a mnoho jiných).

Nemohlo chybět zpívání koled, mlsání zdravého cukroví (částečně připravovaného s dětmi ve školce), horké vánoční nápoje (dětský punč, svařáček pro rodiče…:-)).

Velmi děkujeme všem dětem a rodičům za účast a v neposlední řadě MO III Dubina, který je naším pravidelným a věrným podporovatelem (nejen finančním).

Nádherné svátky a poslední dny roku 2019 všem!

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde:-)